Štěstí pohledem 10 designérů

Krása. Co je to krása? O tom se lidé přou odpradávna. 

Sokrates označoval krásu za projev dobroty bohů. Kant zase považoval za krásný ten objekt, který byl účelný. My se snažíme tyto hodnoty propojovat, ostatně tak by to mělo být cílem dobrého designu.  Přestože věříme, že nejdůležitější krása je ta vnitřní, i krása věcí kolem nás nás povznáší a zkvalitňuje náš život. 

Krása je a bude především v očích pozorovatele. Pojďte si proto prohlédnout 10 krásných instalací, které jsme zachytili na letošním Designbloku, a poohlédněte se tak za nejprestižnější designovou výstavou roku, které jsme měli tu čest se zúčastnit, poté co nás vybrala kurátorská komise. 

Tématem letošního ročníku bylo štěstí. Jak jsme se tímto zdánlivě lehkým ale přitom obtížným tématem vypořádali my? 

Vytvořili jsme expozici „Klidná mysl nad zlato“.  Naše zlato-černá instalace byla hravou symbolikou souboje mezi světem pozlátka/luxusu a klidnou myslí. Myslíme, že tyto dva světy se nemusí vylučovat a my je propojujeme nejen v naší instalaci, ale třeba právě v naší novince diáře a zápisníku ze zlatého plátna, které si přesto zachovávají minimalistický design .. Věříme ale, že pokud by mělo jít o skutečný souboj, klidná mysli je prostě nad zlato. Protože ta je základem štěstí. Souhlasíte? 

 1. Designblok
 2. Black Brick
 3. Diář zlaté švýcarské plátno Black Brick 
 4. Vázy mix autorů
 5. Design Bro.
 6. Světlo Prolicht
 7. Nábytek Ton
 8. Světlo Prolicht
 9. Designér Konrad Dybicky 
 10. Nábytek StoneGallery 
 11.  Módní návrhářka Liběna Rochová 
 12. Brýle Patrik Kriššák