O nás

O značce

Před sedmi lety jsme nemohli najít diář, který by byl opravdu krásný a zároveň měl smysluplný, funkční obsah. Tak jsme takový diář navrhli a trvali jsme na výrobě v té nejvyšší kvalitě, například aby se perfektně otvíral pro komfortní psaní.

Protože máme zápal pro dokonalost, u zavedených výrobců jsme tvrdě narazili. Tak jsme vyvinuli vlastní výrobu a teď máme skoro jako jediní vlastní ruční dílnu, kde se s diáři mazlíme, materiály vyhledáváme v Itálii a tak. Ruční dílna nám umožnuje preciznost, ale i flexibilitu a ekologický přístup, proto například používáme lepidla šetrná k přírodě. Propojujeme tak to nejlepší z knihařského řemesla a moderního čistého designu.

Kolekci diářů jsme postupně rozšířili i o zápisníky.  Naší hlavní značkou je Black Brick, ale realizujeme i výrobu na míru pro firemní zákazníky, kteří chtějí pro svoje zaměstnance nebo klienty reprezentativní a chytré diáře a zápisníky.

Kdo jsme

My v Black Bricku, Daniel a Barbora, jsme především nadšenci jak pro věci, které jsou krásné a funkční, tak pro celkový rozvoj člověka. Náš zájem tak není jenom design, ale i psychologie, biohacking nebo efektivita práce. Věříme, že máme co říct ne díky našemu vzdělaní (máme ve dvojčlennému týmu pět vysokoškolských titulů a koučovací licenci), ale především proto, že vše vylepšujeme, vyhodnocujeme a testujeme na sobě. Ať už jde o tipy na zvýšení produktivity nebo návody jak přežít třítýdenní půst nebo jak vydržet hodiny meditovat.

 

 

Dlouhá cesta k dokonalému diáři 

 1. Grafické návrhy
 2. Grafická příprava
 3. Návrhy celkového designu a funkcí
 4. Vzorkování, vzorkování, vzorkování …
 5. Příparva tiskových dat
 6. Nastavení tisku,  kontrola, tisk a tisková kontrola
 7. Hledání nejlepších dodovatelů, výběr a kontrola materiálů
 8. Tvorba a testování  nástrojů
 9. Vyřezáváaní materiálů na obal
 10.  Stříhání gumiček, stužek a kapitálků
 11. Příprava bloků, šití bloků
 12. Kulacení rohů bloků
 13. A mnoho dalšího …
 14. Lepení desek
 15. Tvorba a testování raznice
 16.  Ražba desek
 17. Gumičkování desek
 18. Nalepení  stužek a gumiček
 19. Slepení desek a knížního bloku
 20. Tvorba kapsy a vlepení kapsy
 21.  Zaliisování a sušení
 22. Kontrola, kontrola, kontrola ..))
 23. Balení
 24. Odesílka k Vám

Jaké byly počátky zrodu diáře Black Brick?

Když se začaly vršit mé pracovní i osobní úkoly, měla jsem na výběr: začít je tak trochu šidit nebo se více zaměřit na to důležité. Běžné diáře mi v tomto snažení nepřišly příliš nápomocné, vyzkoušela jsem i různé elektronické nástroje, které nabízejí některé užitečné funkce. U něčeho jsem zůstala dodnes, ale pro každodenní plánování to prostě intuitivně nebylo ono.

Není nad to si moci ráno nebo večer plánovat hlavní cíl dne bez nutnosti připojení k elektronickému zařízení (k tzv. „digital leash“ jak by řekl Tim Ferriss). Papír přece jen dává jistý nadhled a zaručuje nerušení pracovního flow.

Nakonec jsem si vytvořila vlastní listy, kde jsem kontrolovala, jak se mi daří držet nové návyky, týdenní a denní cíle. Tyto listy pro mě byly ideální kombinací mezi intuicí a strategií. Pomáhaly mi nedržet se jen stále zaneprázdněnosti, která nás dopuje falešným pocitem důležitosti, ale soustředit se na to důležité.

Navíc jsem vypozorovala, že až tak nezáleží na odškrtnutí splněné věci, ale že již samotné zapsání má velký pozitivní efekt proti běžnému „držení v hlavě“, a to zvláště u činností, u kterých nemáme zaznamenávání tak ve zvyku, jako jsou třeba nové návyky. Když jsem poté narazila na knihu Zen to Done od Lea Babauty a zjistila, že pracuje se stejnými principy jako já, napadlo mě vytvořit diář i pro ostatní.

Díky své velké lásce k originálnímu a především čistému designu jsem pak od začátku věděla, že chci vytvořit takový diář, který bude mít nejen užitečný obsah, ale i reprezentativní vzhled, aby doplnil osobitý styl svého držitele, který si buduje svět podle sebe. A tak se zrodil Black Brick.

Barbora, zakladatelka Black Brick