O nás

Jak se zrodil diář Black Brick?

Když se začaly vršit mé pracovní i osobní úkoly, měla jsem na výběr: začít je tak trochu šidit nebo se více zaměřit na to důležité. Běžné diáře mi v tomto snažení nepřišly příliš nápomocné, vyzkoušela jsem i různé elektronické nástroje, které nabízejí některé užitečné funkce. U něčeho jsem zůstala dodnes, ale pro každodenní plánování to prostě intuitivně nebylo ono.

Není nad to si moci ráno nebo večer plánovat hlavní cíl dne bez nutnosti připojení k elektronickému zařízení (k tzv. „digital leash“ jak by řekl Tim Ferriss). Papír přece jen dává jistý nadhled a zaručuje nerušení pracovního flow.

Nakonec jsem si vytvořila vlastní listy, kde jsem kontrolovala, jak se mi daří držet nové návyky, týdenní a denní cíle. Tyto listy pro mě byly ideální kombinací mezi intuicí a strategií. Pomáhaly mi nedržet se jen stále zaneprázdněnosti, která nás dopuje falešným pocitem důležitosti, ale soustředit se na to důležité.

Navíc jsem vypozorovala, že až tak nezáleží na odškrtnutí splněné věci, ale že již samotné zapsání má velký pozitivní efekt proti běžnému „držení v hlavě“, a to zvláště u činností, u kterých nemáme zaznamenávání tak ve zvyku, jako jsou třeba nové návyky. Když jsem poté narazila na knihu Zen to Done od Lea Babauty a zjistila, že pracuje se stejnými principy jako já, napadlo mě vytvořit diář i pro ostatní.

Díky své velké lásce k originálnímu a především čistému designu jsem pak od začátku věděla, že chci vytvořit takový diář, který bude mít nejen užitečný obsah, ale i reprezentativní vzhled, aby doplnil osobitý styl svého držitele, který si buduje svět podle sebe. A tak se zrodil Black Brick.

Barbora Lípová, zakladatelka Black Brick

PS:

Více o značce včetně videorozhovoru najde na  https://www.blackbrick.cz/napsali-o-nas/

 

Dlouhá cesta k výrobku …

 

 1. Grafické návrhy
 2. Grafická příprava
 3. Návrhy celkového designu a funkcí
 4. Vzorkování, vzorkování, vzorkování …
 5. Tisková příprava, tisk, tisková kontrola
 6. Výběr a kontrola materiálů
 7. Příprava bloků, šití bloků
 8. Tvorba desek a raznic
 9.  Ražba desek
 10. Sestavení všech komponent
 11. Sušení
 12. Kontrola, kontrola, kontrola ..))