Luxusní zápisníky

Honí se Vám toho hodně hlavou? Chcete si zamilovat místo pro Vaše poznámky či kresby? Vytvořili jsme pro Vás kolekci zápisníků, které propojují elegantní vzhled a maximální funkčnost.

Protože rádi přinášíme i inovativní obsah, na konci zápisníků najdete i několik stránek (sebe)koučovacích otázek. Nevíte, co jsou to koučovací otázky? Prohlédněte si náš zápisník zblízka.

Prozkoumat zápisníky
Blackbrick

Co najdete uvnitř?

Tečkovaný nebo linkovaný blok

Linkovaný zápisník je klasikou, proč ale tečky?
Tečkované zápisníky jsou stále populárnější. My jsme se nejdříve zdráhali následovat aktuální trendy, ale nakonec nás tečky dostaly svojí širokou škálou využití. Pokud potřebujete, povedou Vás stejně jako čtverečkovaný papír, pokud naopak chcete tvořit volněji, nebudou Vás rušit. Zvláště ideální jsou pak pro různé To–Do listy nebo texty s nákresy.
Navíc jsme zvýraznili tečky, ležící vprostřed stran, takže jejich spojením snadno získáte list rozdělený na 4 stejné úseky. Zvýraznění je jemné, aby Vás nijak nerušilo, pokud této funkce nevyužijete.

(Sebe)koučovací otázky

Věříme, že těchto několik stránek na konci zápisníku Vám přijde mnohokrát vhod. Co je to koučování? Jde o techniku osobního a profesního rozvoje, která původně vznikla pro účely vrcholového sportu a managementu. Dnes je již díky své účinnosti rozšířená do řady dalších oblastí. Jednou z hlavních technik jsou právě koučovací otázky (nebo sebe-koučovací, pokládáte-li je sami sobě).

Díky nim můžete lépe nacházet řešení problémů, se kterými si nevíte rady. Ať už potřebujete pomoci s rozhodováním, s naplánováním úkolů, nakopnutím motivace nebo si jen chcete projasnit myšlenky. Situací, ve kterých koučovací otázky mohou pomoci, je mnoho. Abyste z koučovacích otázek získali maximum, je nutné při jejich užívání dodržovat určité zásady. Ty v zápisníku najdete také.

A jak takové otázky vypadají? Neradi bychom prezentovali koučovací otázky zavádějícím způsobem, bez kontextu pravidel k jejich pokládání, ale pro Vaši lepší představu přece jen uvádíme alespoň některé. Sami si je tak můžete zkusit položit a nalézt řešení věcí, které Vás právě zajímají.

(Sebe) koučovací otázky ukázka:

Co je to, čemu když se teď budu věnovat, mě v budoucnu nejvíce posune kupředu?

Kdybych si teoreticky připustil/a, že určitě uspěji, co bych teď udělal/a?

Co z toho proto mohu udělat teď hned nebo tento týden?

Jak to bude vypadat (co budu cítit, vidět a slyšet), když se mi to povede?

Chtěl/a bych to, i kdyby nezáleželo na názoru okolí?

Měl/a bych nějaký (skrytý) přínos z toho, kdybych si tento svůj cíl nesplnil?

Jak si mohu tento přínos zajistit jinak?

Jak a proč vznikl unikátní soubor koučovacích otázek

Ke koučování jsem se dostala úplně náhodou, ale hned mne zaujalo svou efektivností a praktičností. Nejvíce se mi na koučování líbilo to, že řadu technik může používat opravdu každý, jak sám pro sebe, tak pro své okolí.
Rozhodla jsem se, že chci tyto techniky, tvořené převážně sérií různých otázek, ovládat opravdu dobře. Nakonec jsem v ruce držela certifikát profesionálního kouče, akreditovaný ministerstvem školství. Cennější ale pro mě byl soubor otázek, který jsem si postupem času vytvořila kombinací klasických koučovacích otázek a doplněním je o mé vlastní.
Protože jsem již mnohokrát zažila, jak pomohly nejen mě, ale i mému okolí hluboce se soustředit a nalézt odpovědi aktuálně řešených věcí, napadlo mě, že by bylo skvělé, kdyby alespoň část z nich mohl mít každý kdykoli po ruce. A tak vznikl koncept koučovacích otázek na konec každého zápisníku. Věřím, že pokud budete opravdu dodržovat pravidla, která jsou u nich uvedena, budete sami mile překvapeni, jak dobře to funguje.
TIP: Přečtěte si článek o tom, jak jsem využila (koučovací) otázky k tomu, abych se naučila brzo vstávat.

Barbora Lípová, zakladatelka Black Brick

Nejen obsah Vám udělá radost!

Česká ruční výroba

Česká ruční výroba

Zápisníky jsou výsledkem pečlivé ruční práce a každý kus je tak trochu originál.
Propojujeme tradiční kniharské řemeslo s moderním designem.

Dobře se otvírá

Dobře se otvírá

Díky flexy vazbě a ruční práci při šití se naše zápisníky dobře otvírají. U diářů Klasik pro dobré otvírání zase kombinujeme speciálně upravenou pevou vazbu a ruční práci při šití.

Kvalitní materiály

Kvalitní materiály

Používáme nejkvalitnejší italskou umělou kůži, kterou jinde neneajdete.
Je krásná a příjemná na dotek, ale i odolná vůči poškození a šetrná
ke zvířatům.

Chytré v detailech

Chytré v detailech

Zápisníky mají dvě stužky a praktickou kapsicku. Ty tečkované pak mají i jemnou perforaci, takže je možné odtrhovat listy.

Jak se rodí Black Brick

Kdo vlastně jsme? Jsme Black Brick, mladá česká firma. Více o tom jak a proč vznikl náš první diář, jak se diáře a zápisníky vyrábějí najdete na: O nás.
Osobně nás je možné potkat na místech osobního odběru nebo vybraných designových akcích.